از سوی دانشکده علوم انسانی و با همکاری شرکت آدونیس شمال نمایشگاه بزرگ نرم افزار در سالن دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برپا شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در این نمایشگاه که به منظور دسترسی آسان دانشجویان و اساتید به آخرین نرم افزارها و برنامه های آموزشی ، تخصصی و کاربردی تشکیل شده است نرم افزارها و تولیدات ۲۵ شرکت در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است

در طی یک هفته برگزاری این نمایشگاه بیش از ۴۰۰ عنوان نرم افزار در زمینه های مختلف آموزشی ، علمی ، تخصصی و کاربردی با تخفیف ۱۰ تا ۵۰ درصد در اختیار دانشجویان و اساتید قرار خواهدگرفت

دکتر کیومرث نیاز آذری ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری ، دکتر موتمنی معاون پژوهشی دانشگاه ، دکتر میریان رئیس دانشکده علوم انسانی در مراسم افتتاح این نمایشگاه حضور داشتند .

دکتر نیاز آذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری ضمن تشکر از برپایی این نمایشگاه خواستار توسعه و ارتقاء  فعالیتها و برنامه های آموزشی با استفاده از نرم افزارهای جدید در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری شد


+ نوشته شده در  شنبه بیست و سوم آبان 1388ساعت 16:2  توسط روابط عمومی  | 

 حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری با همکاری دانشکده علوم پزشکی ، سخنرانی علمی تحت عنوان « آنفلوانزا و چگونگی پیشگیری ازآن » را با حضور معاونین و مسئولین دانشگاه و همچنین جمع کثیری از دانشجویان در سالن اجتماعات دانشکده علوم پزشکی برگزار کرد.

دکتر پارسایی رئیس مرکز بهداشت ساری

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در این گردهمایی ابتدا دکتر محمودی رییس دانشکده علوم پزشکی در سخنانی ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان بر لزوم اطلاع رسانی در زمینه بیماری آنفلوانزای نوع A تاکید کرد.سپس دکتر پارسایی رییس مرکز بهداشت شهرستان ساری در سخنانی با بیان تاریخچه و آمار مبتلایان به بیماری آنفلوانزای نوع A در سطح کشور و مقایسه آن با دیگر کشورهای جهان ، توضیحاتی در ارتباط با علائم ، نحوه شیوع و مبارزه با بيماري و وظايف و مسئوليت هاي عموم مردم در پيشگيري از شيوع اين بيماري ارائه کرد. وی همچنین با بیان دستورالعمل هایی ، پیشگیری را بهترین راه مقابله با آنفلوانزا عنوان کرد.


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آبان 1388ساعت 10:38  توسط روابط عمومی  | 

 کتاب فرهنگ جامع علوم تربیتی تالیف دکتر کیومرث نیازآذری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری و مریم تقوایی یزدی در 360 صفحه و 1000 نسخه در قطع وزیری منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری  دکتر نیازآذری هدف از تدوین کتاب فرهنگ جامع علوم تربیتی را تسهیل در یادگیری ، درک سریع ، سهولت در تلفظ صحیح و ترجمه آسان متون تخصصی که مشتمل بر بیش از ده هزار اصطلاح و واژه تخصصی در زمینه های وابسته به علوم تربیتی است ، عنوان کرد. وی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات عمده برگردان واژه ها ، عبارات و اصطلاحات است که به واسطه معانی و مفاهیم خاص هر یک از اینها در سطوح تخصصی ، کاری بس دشوار و پیچیده است . از سوی دیگر کمبود واژه نامه ای کامل و جامع در این مقوله مشکل را دو چندان می نماید . بدین ترتیب با درک این مشکل و احساس نیاز بر آن شدیم تا با گردآوری مجموعه واژه های تخصصی علوم تربیتی بپردازیم .

گفتنی است دکتر کیومرث نیاز آذری دارای مدرک دکترای تخصصی در رشته مدیریت آموزشی است .وی از سال ۱۳۷۹ به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری فعالیت خود را آغاز نموده است . کتاب های روابط انسانی در هزاره سوم ، چشم اندازی بر نیاز ها و مسائل نسل جوان ، فراشناخت در فرآیند یاددهی و یادگیری ، اعتبار سنجی در آموزش عالی از کلاسیک و مجازی ، نظریه های سازمان و مدیریت با تاکید بر سازمانهای آموزشی ، رویکردهای رفتاری در نظام های آموزشی و مسائل نوجوانان و جوانان از جمله تالیفات دکتر کیومرث نیازآذری است.


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آبان 1388ساعت 10:33  توسط روابط عمومی  | 

 کتاب مسائل نوجوانان و جوانان تالیف دکتر کیومرث نیازآذری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در 284 صفحه ، بیست ویک فصل و 3000 نسخه در قطع وزیری منتشر شد. به گزارش روابط عمومی دانشاه آزاد اسلامی واحد ساری  دکتر نیازآذری در مقدمه کتاب با اشاره به توجه خاص پژوهشگران علوم انسانی به دوره نوجوانی گفت: در طول حیات انسان دوران نوجوانی و جوانی از اهمیت بسزایی برخوردار است چرا که هدایت واقعی نوجوان در این دوره انجام می شود و نگرش وی به زندگی و چگونگی مواجهه با واقعیات در او شکل می گیرد و کسب مهارتهای زندگی و رشد قابلیت های فردی ، آینده وی را رقم می زند.

وی افزود : روانشناسی رشد ضمن آنکه به تمامی مراحل زندگی انسان مرتبط است ، بیشترین توجه خود را در دوران کودکی و نوجوانی معطوف نموده است و تحولات این دوران را در ابعاد جسمی ، روانی و اجتماعی مورد بررسی عمیق قرار داده است.

 دکتر نیاز آذری یادآور شد در این کتاب پس از کلیاتی که ارائه شده ، نگاهی به تاریخچه مطالعات و بررسی اشارات آموزنده ی قرآن کریم ما را آماده ی بررسی دقیق تر تحولات جسمی ، روانی و جامعه شناختی از نوجوان در قالب مبانی نظری می نماید تا در فصول بعد به چرایی و چالش های عمده دوران نوجوانی و جوانی بپردازیم ، ویژگیهای موجود در کشورمان را مورد دقت قرار دهیم و با عنایت به دیدگاه های نوین در هزاره سوم ، راهکارهای مناسب در جهت رشد و تعالی عزیزانمان را دریابیم و بکاربندیم. گفتنی است دکتر کیومرث نیاز آذری دارای مدرک دکترای تخصصی در رشته مدیریت آموزشی است .وی از سال ۱۳۷۹ به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری فعالیت خود را آغاز نموده است . کتاب های روابط انسانی در هزاره سوم ، چشم اندازی بر نیاز ها و مسائل نسل جوان ، فراشناخت در فرآیند یاددهی و یادگیری ، اعتبار سنجی در آموزش عالی از کلاسیک و مجازی ، نظریه های سازمان و مدیریت با تاکید بر سازمانهای آموزشی ، رویکردهای رفتاری در نظام های آموزشی و فرهنگ جامع مدیریت از جمله تالیفات دکتر کیومرث نیازآذری است.


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آبان 1388ساعت 10:32  توسط روابط عمومی  | 

دکتر کیومرث نیازآذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری

جذب بیش از 2700 دانشجوی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی ساری نشانه اعتباردانشگاه و اعتماد مردم است

همایش دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در فضایی صمیمی با حضور دکتر نیاز آذری رییس واحد ساری ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیمیان نماینده دفتر نهاد رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی منطقه مازندران ، دکتر میرشفیعی دبیر منطقه 3 دانشگاه آزاد اسلامی  ، ابوالحسنی نماینده ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی در تشکل های سیاسی منطقه 3، معاونین و مسئولین این دانشگاه در سالن همایشهای دانشگاه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در این همایش ابتدا دکتر کیومرث نیاز آذری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری  با اشاره به فعالیت های مختلف علمی ، آموزشی ، پژوهشی و بخصوص فعالیت های عظیم عمرانی این دانشگاه اظهار داشت : هدف اصلی دانشگاه آزاد اسلامی خدمت به مردم و تامین شرایط مناسب آموزشی و پژوهشی است. وی افزود :این دانشگاه یکی از مهمترین و پرجمعیت ترین مراکز علمی و دانشگاهی کشور است که توانسته سهم قابل توجهی از آموزش عالی کشور را به خود اختصاص دهد وی نقش دانشگاه آزاد اسلامی را در ارتقاء دانش و معرفت ستود و تصریح کرد : دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد مراکز دانشگاهی در شهرهای بزرگ و کوچک زمینه ارتقاء سطح دانایی و دانش آحاد جامعه بویژه جوانان را فراهم نموده است

 دکتر نیازآذری در بخش دیگر سخنان خود به وظایف متقابل دانشجویان و مربیان اشاره کرد و گفت: مسئولین این واحد دانشگاهی با فراهم نمودن فضای آموزشی مناسب و ارتقای کیفی آموزش از طریق ارتقای علمی اساتید ،احداث و تجهیز آزمایشگاه ها ، کارگاه ها، کتابخانه و ... گام های موثری را جهت افزایش کمیت و کیفیت آموزش در این واحد برداشته اند و انتظار می رود تا دانشجویان با احترام به قوانین و مقررات دانشگاه قدر این موهبت را دانسته و برای رشد و تعالی علمی و معنوی خود تلاش نمایند. دکتر نیاز آذری  در ادامه با اشاره به موفقیت های علمی و پژوهشی ، راه اندازی 13 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ، دو رشته در مقطع دکتری تخصصی و همچنین جذب 2700 دانشجوی جدید از سوی این واحد دانشگاهی گفت: امروز با توجه به تلاش گسترده رقبا، جذب این تعداد دانشجو برای ما افتخار بزرگی است و نشان دهنده اعتبار دانشگاه و اعتماد مردم به این واحد دانشگاهی است و این امر مسئولیت ما را نیز سنگین تر می کند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیمیان نماینده دفتر نهاد رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی منطقه مازندران نیز در این همایش ضمن تقدیر از زحمات دکتر نیازآذری، امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری را بی نظیر دانست و با بیان احادیث و روایات به تبیین نقش و جایگاه دانشجو ، استاد و علم آموزی در اسلام پرداخت و تاکید کرد : قدر و منزلت و جایگاه شما دانشجویان آنقدر بالا و والاست که قابل توصیف نیست. وی از همت بلند و متعالی داشتن ، تلاش مداوم و مستمر ، نظم و برنامه ریزی ، پرهیز از وابستگی به امور مادی و دنیوی ، داشتن دوست خوب ، وقت شناسی و مدیریت زمان ،داشتن استاد مشاور و راهنمای خوب و صمیمی به عنوان راز و رمز موفقیت یک دانشجو یادکرد و گفت : دانشجو بدون نظم و برنامه و طرح و نقشه قطعا توفیقی در کسب علم و معنویت نخواهد داشت.

دکتر میرشفیعی دبیر منطقه 3 دانشگاه آزاد اسلامی نیز با اشاره به تحصیل بیش از 120 هزار دانشجو در 30 واحد دانشگاهی منطقه 3 ، واحد ساری را از مصادیق بارز در رشد و توسعه فضا و رشته های آموزشی در سطح منطقه 3 و کشور دانست و از تلاش های بی وقفه دکتر نیاز آذری در جهت توسعه این واحد دانشگاهی تقدیر نمود.

ابوالحسنی نماینده دکتر جاسبی در تشکلهای دانشجویی دانشگاههای آزاد اسلامی مازندران آخرین سخنران این همایش بود که از جذب 2700 دانشجو در سال تحصیلی جدید توسط واحد ساری به عنوان یک موفقیت بزرگ یاد کرد و گفت: امروز آموزش عالی اصلی ترین رکن توسعه جامعه است و دانشگاه آزاد اسلامی فصل جدیدی از آموزش عالی را باز نمود تا جوانان از عدم ورود به دانشگاه سرخورده نباشند. گفتنی است در پایان این همایش به ۴۰ دانشجوی برتر آزمون ورودی سال جاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در رشته های مختلف دکتری ، کارشناسی ارشد ، کارشناسی و کاردانی  لوح تقدیر و هدایایی اهداء شد .


+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم آبان 1388ساعت 13:24  توسط روابط عمومی  | 


+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم آبان 1388ساعت 14:26  توسط روابط عمومی  | 

جمع کثیری از دانشجویان و کارکنان  دانشگاه آزاد اسلامی  واحد ساری همراه با آحاد جامعه اسلامی با شرکت در تظاهرات با شکوه مرکز مازندران در روز 13 آبان یکبار دیگر ضمن اعلام همبستگی با آرمانها و ارزشهای والای انقلاب اسلامی دسیسه ها و شیطنت های استکبار جهانی را محکوم کردند .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری  در این تظاهرات که مسئولین دفتر فرهنگ اسلامی ، بسیج دانشجویی و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری نیز آنان را همراهی می کردند شرکت کنندگان در تظاهرات با شعار های مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل دخالت مستکبرانه  آمریکا در کشورهای جهان را محکوم کردند

قابل ذکر است تظاهرات  13 آبان امسال شهرستان ساری از میدان ساعت این شهر آغاز و تا میدان شهدا ادامه داشت .


+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آبان 1388ساعت 12:58  توسط روابط عمومی  | 


+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آبان 1388ساعت 11:49  توسط روابط عمومی  | 

از سوی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری سه کتاب جدید در حوزه تربیت بدنی و پزشکی به چاپ رسید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری  کتاب « فیزیک در ورزش » از سوی  احمد ذاتی رستمی و بهزاد نصری اعضای هیات علمی واحد ساری در 144 صفحه به چاپ رسید . که در این کتاب سعی شده است مفاهیم اولیه و اصلی علم فیزیک و تاثیر آن بر مهارت ها و فعالیت های ورزشی و درک بهتر آنها به عنوان عامل اصلی و اثرگذار ارائه شده است تا متخصصان و مربیان ورزشی آگاهی بیشتر را در زمینه تجزیه و تحلیل مهارت های حرکتی و تصحیح و تکمیل آن کسب نمایند.

 همچنین کتاب « آسم و آلرژی در بارداری »در 208 صفحه و هشت فصل و کتاب « حاملگی در سنین بالای 35 سال » در 164 صفحه و چهارده فصل توسط آذر آقامحمدی عضو هیات علمی گروه علوم پزشکی واحد ساری منتشر شده است


+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آبان 1388ساعت 15:47  توسط روابط عمومی  | 

 احمد ذاتیمقاله احمد ذاتی رستمی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری با عنوان " حداقل کردن هزینه انرژی مصرفی نیروگاه "در کنفرانس بین المللی بهینه سازی و کنترل قدرت " که در تاریخ دوم تا چهارم فوریه در شهر گلدکوست - استرالیا برگزار می شود به صورت سخنرانی پذیرفته شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری  وی ضمن تقدیر از تلاش های دکتر نیازآذری رییس واحد ساری جهت ارتقای کمی و کیفی دانشگاه ، از تسهیلات ارائه شده برای انجام فعالیت های علمی و پژوهشی توسط حوزه معاونت پژوهشی واحد ساری بخصوص تلاش های دکتر همایون موتمنی معاون پژوهشی واحد ساری و رییس شورای پژوهشی منطقه ۳ قدردانی کرد و در ارتباط با مقاله ارائه شده به کنفرانس گفت : یکی از نکات مهم در تعیین استراتژی بهینه تولیدکنندگان (فروشندگان ) انرژی ، عدم آگاهی از تابع هزینه های مختلف می باشد و با توجه به اینکه نیروگاه های بخار بیشترین سهم در تولید انرژی الکتریکی را در جهان دارند ، کاهش مصرف سوخت و افزایش راندمان حرارتی نیروگاه ها و به عبارتی مینیمم نمودن هزینه تولید انرژی الکتریکی نیروگاه های بخار یکی از مهمترین مسائل در بهینه سازی انرژی می باشد.

 عضو هیات علمی واحد ساری افزود: با استفاده از روش ترمواکونومیک که تلفیقی از قانون دوم ترمودینامیک و فاکتورهای اقتصادی می باشد ، روشی قدرتمند برای بهینه سازی هزینه ها در انرژی را می توان بدست آورد. ذاتی رستمی همچنین رشد فزاینده مصرف انرژی متناسب با توسعه اقتصادی و روند افزایش جمعیت با توجه به محدودیت های ذخایر سوخت فسیلی از یک طرف و مشکلات زیست محیطی ناشی از مصرف اینگونه منابع انرژی را از جمله عواملی دانست که موجب شده است تا بهینه سازی منابع تولید انرژی جزء مهمترین سیاست های جهان تلقی شود.

 وی در خاتمه خاطر نشان کرد: مسائلی چون بحران تامین انرژی ، مشکلات کنونی در اقتصاد جهانی و آلودگی محیط زیست سبب شده است تا تحلیلی کاربردی در زمینه مینیمم کردن هزینه های جاری نیروگاه شامل هزینه سوخت ، آلودگی ، پرسنلی و تعمیرات داشته باشیم ، بطوریکه بهینه سازی فوق منجر به افزایش راندمان و کاهش زمان مصرف انرژی برای پیک بار گردد.


+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم آبان 1388ساعت 13:29  توسط روابط عمومی  | 

همایش ملی عصر اطلاعات و ارتباطات ، کاربردها و راهکارها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری دکتر همایون موتمنی رئیس شورای پژوهشی منطقه ۳ دانشگاه آزاد اسلامی و معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در گفتگو با خبرنگاران گفت : این همایش از سوی باشگاه پژوهشگران جوان و  معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در روزهای بیست و پنجم و بیست و ششم  آذر ۸۸ برگزار می شود

وی تاکید کرد کلیه علاقمندان و پژوهشگران می توانند تا پایان آبان ۸۸ مقالات خود را در محورهای کاربردها و راهکارهای اطلاعات و ارتباطات در فنی و مهندسی ، مدیریت سازمانها و اطلاعات و ارتباطات ، نقش اطلاعات و ارتباطات در مهندسی سیستم ، مدیریت آموزشی و تکنولوژی نوین و اطلاعات و ارتباطات در هزاره سوم به دبیرخانه همایش ارسال نمایند

دکتر موتمنی تاکید کرد کلیه مقالات می بایست فقط از طریق پست الکترونیک bict@iausari.ac.ir برای دبیرخانه همایش ارسال گردد

 


+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم آبان 1388ساعت 10:29  توسط روابط عمومی  |